Ślub Humanistyczny

Marzyliście, by zorganizować ślub od początku do końca po swojemu? Ceremonia jak z filmu, zorganizowana w szczególnym dla Was miejscu, na przykład… w miejscu pierwszej randki? Ślub o zachodzie słońca, na który nie zgodzi się żaden urzędnik, bo o tej porze już nie pracują? Samodzielnie napisane przysięgi małżeńskie, niosące słowa prosto z serca, niepowtarzalne i opowiadające historię Waszej miłości? Bingo! Ślub humanistyczny to rozwiązanie idealne dla Was!

Czym jest ślub humanistyczny?

Jest to ceremonia, która może być całkowicie spersonalizowana i od początku do końca zaaranżowana według marzeń i potrzeb pary młodej. Można ją zorganizować dosłownie wszędzie – nad górskim strumykiem, w murach średniowiecznego zamku, a nawet… na boisku! Wszystko zależy od Waszej wyobraźni, pasji i marzeń. Jest to również dobre rozwiązanie, jeśli chcecie zaangażować w uroczystość rodzinę i przyjaciół lub jeśli chcecie, by w tym ważnym momencie był z Wami Wasz ukochany zwierzak.

Ślub humanistyczny jest świetnym pomysłem, jeśli para młoda jest niewierząca, a jednocześnie chciałaby, by ich ślub był bardziej wyjątkowy, niż sztywna, urzędowa formułka. Jest to też dobre (i na ten moment niestety jedyne) rozwiązanie dla par homoseksualnych, które w Polsce nie mają innej opcji zawarcia małżeństwa.

Ważna informacja

W Polsce ślub humanistyczny nie niesie za sobą żadnych konsekwencji prawnych. Jest symboliczną ceremonią. Jeśli para młoda chce zostać małżeństwem w świetle prawa, powinna oprócz ślubu humanistycznego udać się do urzędu stanu cywilnego, by tam dopełnić wszystkich formalności i zalegalizować swój związek.

Ślub humanistyczny prowadzi celebrant. Celebrantem może zostać każdy – przyjaciel, członek rodziny lub ktoś specjalizujący się w prowadzeniu tego typu uroczystości. Ważne, by była to osoba opanowana, dla której wystąpienia publiczne nie są problemem. Dobrze, by taka osoba miała spokojny, ciepły głos i umiała pięknie się wysławiać. Równie ważna jest odpowiednia dykcja – tak, by goście nie mieli problemu z rozumieniem wypowiadanych przez nią słów. 

Celebrant musi znać scenariusz uroczystości na wylot. Powinien umieć improwizować, by w razie nieprzewidzianych wypadków potrafił wybrnąć z sytuacji tak, by nikt się nie zorientował. Musi być osobą, która zdoła utrzymać cały ślub w ryzach, gdy wkradną się emocje i łzy wzruszenia. Celebrant musi być opanowany i stanowić ostoję spokoju dla pary młodej. 

Świetnie, gdyby celebrant miał zacięcie pisarskie. Dzięki temu stworzy Wam niepowtarzalny, pełen pięknych słów i anegdotek scenariusz ślubu. W końcu nie po to bierzecie ślub humanistyczny, by korzystać z gotowych, uniwersalnych rozwiązań, prawda?

Co ja mogę dla Was zrobić?

Stworzę z Wami cudowną uroczystość według Waszej wizji. Napiszę scenariusz, w który możemy wpleść wszystko, o czym tylko marzycie. Pomogę Wam stworzyć spersonalizowane przysięgi, które wzbudzą łzy wzruszenia u wszystkich gości. Poprowadzę Waszą uroczystość i zadbam o to, by to był najpiękniejszy dzień Waszego życia.

Dlaczego ja?

Jestem lingwistką, filologiem, purystką językową i aktorką z zamiłowania. Uwielbiam piękno i uwielbiam słowo pisane. Z ogromną dbałością i wrażliwością składam pojedyncze słowa w zdania, które zapadają w pamięć i tworzą niezapomniany klimat. Mam nienaganną dykcję, spokojny, opanowany głos i niestraszne mi publiczne wystąpienia. Do tego cechuje mnie niezwykła, niemalże niekończąca się kreatywność. Każdy mój dzień obfituje w nowe pomysły, które realizuję z ogromną pasją i miłością. Do działania napędza mnie szczęście ludzi, którzy mi towarzyszą. Jako filolog języka angielskiego i rosyjskiego mogę poprowadzić dla Was ślub humanistyczny również w tych językach! Wiem, że miłość przekracza wszystkie bariery, również te językowe!

Przygotowałam dla Was dwa pakiety:

W cenie pakietu zawarte są koszty dojazdu do 100km od Kalisza. Powyżej koszt dojazdu wyliczamy indywidualnie.
Rezerwacja terminu wiąże się z podpisaniem umowy i wpłatą zadatku – 50% wartości pakietu.

Pakiet Bazowy

  • przygotowanie scenariusza
  • napisanie przysiąg wraz z Parą
  • zaplanowanie elementu rytualnego
  • przeprowadzenie ceremonii w wybranym charakterze
  • czas trwania ceremonii - 25 - 45 minut

Pakiet Rozszerzony

  • zawiera wszystkie elementy z pakietu Bazowego
  • przygotowanie pamiątkowych kopii przysiąg oprawionych w ramki
  • przygotowanie spersonalizowanych elementów do rytuału
  • zaangażowanie gości w ceremonię
  • czas trwania ceremonii - 35 - 55 minut