Ach, ta fotografia!

Ach, ta fotografia!

Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego zadania kreatywnego 🙂
Wasze zaangażowanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Nie sądziłam, że już pierwsze zadanie zaowocuje taką ilością Waszych prac. Co więcej – one są po prostu niesamowicie ciekawe!
Ale po kolei 🙂 jako pierwszy przedstawię Wam kolaż otrzymany od Optimiss.
Kolaż przyszedł w 3 częściach, a całość nosi tytuł “Wielkanocne spalanie kalorii”. Zadanie zostało potraktowane z pełnym zachowaniem zasad – zdjęcia są robione telefonem, a całość tworzy piękną historię. Ode mnie ogromne plusy za:

  • zdjęcia ogółu i szczegółu – mamy szeroki plan pokazujący krajobrazy oraz zbliżenia roślin, zwierząt i smakołyków
  • zdjęcia są ostre, wyraźne, nieporuszone
  • każde pokazuje coś innego, a jeśli dwa zdjęcia pokazują to samo, to z zupełnie różnej perspektywy
  • kolaż ma swój początek, środek i koniec, jest to spójna, fotograficzna opowieść

Dodatkowo mamy piękne kolory i ciekawe ujęcia – zwróćcie uwagę na zdjęcie z wykorzystaniem cienia, oraz gałązki z pączkami kwiatów. Czyż nie są intrygujące? 

Kaszuby, las, kwiaty… Idzie się rozmarzyć!

Im dalej w las, tym więcej….. zwierząt! 😉

I piękna panorama na finiszu 🙂 A wrażenia Optimiss znajdziecie na jej blogu, przeczytajcie jak ona odebrała to zadanie i co z niego wyniosła. 

Czas na kolaże od Was!

Nika napisała, że najciekawsze dla niej było wybranie tematu, a najtrudniejsza selekcja zdjęć i ograniczanie ich liczby. Efekt jednak jest świetny! Kompletna historia, nosząca tytuł “Wieczorem”. Najbardziej podoba mi się to, że historia jest jakby niedopowiedziana – widzimy tylko sugestywne elementy wieczoru, detale, szczegóły, a całej reszty musimy się domyślać. Fotografia nie musi uwidaczniać wszystkiego, może tylko podrzucać okruszki dla wyobraźni, podsuwać ciąg dalszy wydarzeń. Zobaczcie sami:

Od Annuszki, z kolei, dostałam kolaż “Edukacja”. Jeden z setek dni w pracy okazał się wyczerpującym tematem zdjęć 🙂 Annuszka napisała, że nie spodziewała się, że robienie zdjęć w takiej ilości, sprawi jej tyle radości. W godzinę zrobiła ponad 90 zdjęć! I to w obrębie jednego pomieszczenia! Znalazło się też miejsce na element humorystyczny – kto go znajdzie? 🙂

Sylwia postanowiła rozprawić się z największym problemem każdej kobiety. Singielka, sama w domu w sobotni wieczór, możliwość stworzenia czegoś z niczego. I oto przedstawiam Wam kolaż “Nie mam się w co ubrać”. Kolaż spontaniczny, ale sugestywny 🙂 przecież nie mamy się w co ubrać, a na dodatek szafa nam się nie domyka! Skandal! 🙂

Ola też musiała mocno redukować liczbę zdjęć do kolażu, a najwięcej trudności napotkała przy samym jego tworzeniu. Okazało się też, że jej dzieci nie przepadają za pozowaniem, więc ich ujęcia były co najmniej “spontaniczne i z zaskoczenia”. W gruncie rzeczy może właśnie dlatego kolaż wyszedł tak naturalny i lekko szalony 🙂 Widzieliście kiedyś auto porośnięte trawą? 

A ostatni kolaż zmiękczy serce największego twardziela 🙂 Kasia podesłała mi przepiękną pracę, zatytułowaną “Moje szczęście”, która utwierdza w przekonaniu, że to nasze rodziny są najwdzięczniejszym tematem do fotografowania. Podziwiam, że znalazła czas na zadania kreatywne będąc młodą mamą!

Pierwsze zadanie kreatywne miało pewien podtekst 🙂 Brzmi on

“Żeby robić lepsze zdjęcia, trzeba je po pierwsze robić, a po drugie robić ich naprawdę dużo”.

A jeśli mamy dużo zdjęć, to łatwiej jest nam wybrać te, które chcielibyśmy pokazać światu. 

Pięknie dziękuję Wam za udział w pierwszym zadaniu kreatywnym! 🙂

Już niedługo pojawi się kolejne, zupełnie inne zadanie – bądźcie na bieżąco! Każde zadanie będzie pokazywać, że fotografowanie to świetna sprawa, a dobre zdjęcia, to Wasze zdjęcia 🙂

Wasza N.

2 thoughts on “Ach, ta fotografia!

  1. Podziwiam Wasze pomysły! Szkoda że przegapiłam termin 🙁 będę musiała pilnować drugiego zadania 😀